Freistaat Bayern - Róbert Pintér

Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Freistaat Bayern

Turistika > 2011

20. - 28.7. 2011, Nemecko, zdroj: Wikipedia, článok napísal: Čerry

Slobodný štát Bavorsko, po nemecky (Freistaat  Bayern), leží na juhu a juhovýchode Nemecka a je územne najväčší zo 16 spolkových krajín Nemecka, a čo do obyvateľstva je 2.  najľudnatejšia spolková krajina. Bavorsko patrí medzi najbohatšie spolkové  krajiny Nemecka.
V tomto slobodnom štáte žijú  tradične tri národnostné skupiny: Frankovia, Švábi a Bavori  ("Starí Bavori"). Pochádza stadiaľ aj súčasný pápež Benedikt  XVI. Hlavným mestom je Mníchov (München).
Bavorsko má medzinárodné hranice s Rakúskom, Českou  republikou a so Švajčiarskom (cez Bodamské jazero). Ďalej susedí  s nemeckými spolkovými krajinami Bádenskom - Württemberskom, Hesenskom, Durínskom a Saskom.  Cez Bavorsko pretekajú dve významné rieky, Dunaj a rieka Main,  zatiaľ čo horný Rýn formuje časť juhozápadnej hranice krajiny.  Hranicu s Rakúskom tvoria Bavorské Alpy, a v blízkosti sa  nachádza najvyšší vrch Nemecka, Zugspitze. Významnejšie mestá v Bavorsku sú Mníchov, Norimberg, Augsburg, Würzburg, Regensburg, Ingolstadt, Fürth a Erlangen.
Návšteva dvoch malebných hradov Hohenschwangau a Neuschwanstein, mesto Garmisch - Partenkirchen, výstup na strechu Nemecka 2 962 m vysoký Zugspitze, plavba ioďou po jazere Eibsee. Presun do oblasti Berchtesgadenu do campu Grafenlehen v dedinke Schönau am Königsee, mesto Tittmoning, návšteva u sesternici Marii v dedinke Tyrlaching, touto cestou by som sa chcel poďakovať za pohostenie a za krátky výlet do mesta Altötting a hrad Burghausen. Via ferrata Isidorsteig na Grünstein (1 306 m), chata Grünsteinhütte (1 220 m) a výborný gulaschsuppe spláchnutý z radlerom na chate Kührointhütte, Hitlerovo Orlie hniezdo Kehlsteinhaus (1 834 m), plavba loďou po jazere Königssee ku kostolu St. Bartholomä, mesto Berchtesgaden a šťastný návrat na pokazenom aute domov. Účastníci: Bosorka, Ati, Čerry.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky